projektowanie stron Toruń

Agencja marketingowa

"biuro

Okna - jakie warto kupić?

Stając przed wyzwaniem zakupu okien najczęściej mamy dylemat. Mowa tutaj o materiale z jakiego zostały wykonane. Na naszym rynku dostępne są okna PCV i drewniane, a my nie do końca posiadamy wiedzę dotyczącą różnic, zalet czy ewentualnych wad. Prawdą jest natomiast, że czasy się zmieniły, a technologia produkcji okien jest opanowana do perfekcji. Dzisiejsze okna zarówno plastikowe jak i drewniane wyróżniają się bardzo wysoką jakością.

Generalnie trudno jest doradzać, gdyż jakość jest zbliżona, aczkolwiek można jak ktoś chce może przyczepić się do jakichś drobnych spraw. Wszystko zależy od tego, na czym nam najbardziej zależy. Jedni zwracają uwagę wyłączne na stronę wizualną, drudzy funkcjonalną itp. Ne bez znaczenia jest miejsce zakupu okien. Zadowoleni klienci polecają w sieci doświadczoną firmę https://selko.torun.pl/, która sprzedażą, doradztwem, montażem  serwisem zajmuje się na wysokim poziomie. Takie informacje w internecie i nie tylko pozwalają na podjęcie właściwej decyzji, a co za tym idzie sukcesywnej inwestycji.

 

Plastikowe czy drewniane?

Okna PCV bez wątpienia cieszą się popularnością wśród klientów. Nie istotne czy chcemy zamontować je w domu rodzinnym czy innym budynku. Od lat stanowią docelowy wybór dużej ilości nabywców. Powodem owej popularności może być dostępna cena, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że mają one wiele zalet. Do podstawowych zalicza się wiele modeli dostępnych w punktach sprzedaży. Oprócz tradycyjnych białych modeli istnieje możliwość oklejania kolorowymi foliami, bądź okleinami drewnopodobnymi. Jest możliwość wykonawstwa dowolnych kształtów. Są lekkie, a przy tym mogą być wyposażone w funkcje antywłamaniowe. Łatwe w pielęgnacji, oraz nie wymagające konserwacji. Z kolei okna drewniane zwykle cechują się wyższymi cenami, ale pięknie i oryginalne prezentują się zamontowane w domach willowych. Ich podstawowe zalety to dostępność mnóstwa wzorów, a także wykonawstwo na indywidualny projekt. Pozwalają na zastosowania tj. malowanie, rzeźbienie, lakierowanie czy szczotkowanie.

Posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, a przy tym są szczelne, oraz dobrze wygłuszają dźwięki otoczenia. Świetne prezentują się w dużych przeszkleniach. Bez problemu można zastosować funkcje antywłamaniowe. Ewentualne rysy można szybko zlikwidować, a długowieczność wskazuje na to,, iż warte są swojej ceny.

Cena czy indywidualny charakter?

Jeśli zależy Państwu na cenie, bo Wasze finanse są ograniczone, powinniście skupić się na oknach plastikowych. Bez wątpienia posłużą one na długie lata. Niemniej w momencie, kiedy cena nie odgrywa dla Was żadnej roli, a cenicie sobie indywidualny charakter okien powinniście zainteresować się oknami wykonanymi z drewna. Tak jak zostało wspomniane wcześniej każdy wybór będzie dobrym wyborem, gdyż bierzecie pod uwagę swoje możliwości. Z kolei jakość okien produkowanych w dzisiejszych czasach jest bardzo wysoka, dlatego jedne i drugie mają mnóstwo zalet, które na pewno okażą się przekonujące. Dokonując zakupu w profesjonalnej firmie otrzymacie gwarancję, a także serwis. Oczywiście możecie skorzystać z profesjonalnego montażu, a wcześniej z doradztwa.

-1°C

Olsztyn

Przejrzyście

Wilgotność: 67%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 24 Mar 2016 6°C -1°C
  • 25 Mar 2016 7°C 2°C
Banner 468 x 60 px