projektowanie stron Toruń

Agencja marketingowa

"biuro

Jak być wolnym człowiekiem, bez nałogu?

 

Mnóstwo ludzi żyje w ten sposób, że żaden nałóg ich nie dotyczy. Wielu jest takich, którzy z jakiegoś uzależnienia wyszli i dopiero teraz czują, że naprawę żyją. Niemniej są jeszcze tacy, którzy tkwią w swoim uzależnieniu i myślą, że to jest wspaniale życie.

Wolny od nałogu człowiek bez wątpienia ma lepsze życie. Nawet kiedy z różnych powodów np. bezrobocia, problemów rodzinnych itp. nie jest mu lekko, to przynajmniej wie, że sam z własną osobą problemów nie ma. W związku z powyższym każdy, kto ma jakiś nałóg powinien pomyśleć nad tym, aby zrobić wszystko, co może to zażegnać. Mimo wszystko podjąć decyzję nie jest łatwo. Warto jednak wiedzieć, że są typowo rodzinne ośrodki, które zapewniają ogromne wsparcie za pomocą profesjonalnej terapii. Jednym z wysoko ocenianych okazuje się być https://aliado.pl/, gdzie wiele osób wyszło z tego miejsca wolnych i zupełnie inaczej patrzących na życie. Istotne jest to, aby chcieć. Bardzo często uzależnieni próbują za namową rodziny. Czasami owe namowy trwają miesiącami czy latami, a czasami znacznie krócej.

Istota terapii

Osoby uzależnione często nie wierzą w moc terapii. Tak jest wygodniej, ponieważ tak naprawdę wcale nie chcą się jej poddać. Trudno im przyjąć do wiadomości, że są efekty, ponieważ wiele osób uzależnionych wyszło z nałogu. Niemniej, jeśli ktoś w końcu się przełamie i trafi do ośrodka leczenia uzależnień z biegiem czasu jest szansa, że zmieni zdanie. W terapii ważne jest to, aby zmieniła myślenie osoby uzależnionej, a następnie pozwoliła ją w pełni przekonać, że nie warto jest trwać w nałogu. Najczęstszymi przypadkami uzależnień jest alkohol, narkotyki, dopalacze, seks, papierosy, hazard, komputer itp. Dla każdej z tych osób jest odpowiednia terapia, która nie rzadko składa się z kilku etapów. Przejście każdego z osobna, to pewnego rodzaju pokonywanie szczebli do sukcesu. Wolność od tego, co niszczyło nam życie przez lata można właśnie zaliczyć do sukcesu życiowego. Formy terapii stosowanej podczas leczenia uzależnień są bardzo zróżnicowane. Często są to wykłady, na jakich uzależnieni wraz z terapeutą dyskutują na temat danego nałogu. Podczas takich pogadanek terapeuta ma możliwość bliższego poznania podejścia każdej osoby do swojego problemu. Może mieć także możliwość wyprowadzenia jej z błędu lub pochwalenia za pozytywny tok myślenia. Wyświetlane są również prezentacje multimedialne, filmy dokumentalne itp. Wszystko po to, aby terapia była jak najbardziej skuteczna.

Wychodzimy jako inna osoba

Opuszczanie ośrodka jako osoba wolna od nałogu, to wielkie szczęście zarówno dla samego zainteresowanego, jak także terapeutów. Udało się, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że to nie wszystko. Teraz trzeba wykazać się dużą siłą i optymistycznym myśleniem, aby do nałogu nie wrócić. Zmiana myślenia musi dotyczyć wszystkiego. Rodziny, pracy znajomych itp. Nie możemy pozwolić, aby po wykluczeniu alkoholizmu czy narkotyków znowu trafić w to samo towarzystwo. Co prawda nie oznacza to, że nasza silna wola mogłaby się złamać, ale tez ie mamy pewności, iż tak by się nie stało. W związku z powyższym lepiej nie wywoływać wilka z lasu i omijać takie towarzystwo szerokim łukiem. Jeśli wyszliśmy jako osoba wyleczona z nałogu i czujemy że nie musimy robić tego, co wcześniej niszczyło nam życie musimy skupić się na konkretnych rzeczach. Zajmijmy się pasją, pracą, rodziną. Róbmy to, co sprawia nam przyjemność, a czego bardzo dawno nie robiliśmy, ponieważ uzależnienie odbierało nam chęć do czegokolwiek. Bądźmy inną osobą. Co więcej bądźmy z siebie dumni, wtedy zobaczymy, że dumni z nas są również nasi najbliżsi.

-1°C

Olsztyn

Przejrzyście

Wilgotność: 67%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 24 Mar 2016 6°C -1°C
  • 25 Mar 2016 7°C 2°C
Banner 468 x 60 px