projektowanie stron Toruń

Agencja marketingowa

Naukę i pracę można pogodzić

Zapewne wielu słyszało o liceach dla dorosłych, które w dzisiejszych czasach są wręcz oblegane przez osoby chcące się kształcić mimo wieku. Co więcej wiele osób już dawno taką szkołę ukończyło, dziś znalazło lepszą pracę lub rozpoczęło studia. Jak widać wszystko można jeśli się tylko chce, a tym bardziej że nauka w ogóle nie koliduje z obecną pracą. Podnoszenie kwalifikacji, a właściwie wykształcenia za sprawą liceum ogólnokształcące dla dorosłych Toruń jest bardzo dobrą decyzją. Nie musimy martwić się, że nie pogodzimy obowiązków ucząc się i pracując jednocześnie. Wykłady odbywają się w weekendy, co sprawia, że większość osób ma wolne, a ci którzy pracują na zmiany w razie konieczności bycia w pracy mogą raz na jakiś czas liczyć na zwolnienie z kilku godzin, bądź dnia pod warunkiem, że uzupełnią notatki i wiedzę. Niejednokrotnie zastanawiamy się czy warto, czy damy radę itp. Wystarczy zapytać tych, którzy ową szkołę ukończyli, by się przekonać że nie ma się nad czym zastanawiać.

Pomyślmy o swojej przyszłości

Jeśli szereg argumentów do nas nie przemawia powinniśmy zastanowić się nad swoją przyszłością. Posiadając wykształcenie gimnazjalne ub zawodowe z dnia na dzień jesteśmy gorszą partią dla pracodawców. Tylko nieliczne osoby, które mają skończoną zawodówkę w dobrym fachu mogą odpuścić sobie dalsze kształcenie w liceum. Niemniej i to nie jest przeszkodą, aby mieć zawód z zawodówki i do tego wykształcenie średnie. Dziś pracodawcy zazwyczaj zaznaczają, że potrzebują do pracy osoby z minimum wykształceniem średnim. Okazuje się, że warto je zdobyć tym bardziej w tak przyjaznych warunkach i z tak profesjonalną kadrą nauczycieli. Przyszłość, to każdy kolejny dzień. Nie bądźmy więc pesymistami, ale odnajdźmy w sobie siłę i zróbmy coś dla siebie, by za dwa lata żyło się nam lepiej.

Bez pracy nie ma kołaczy 

Szkoła jest po to, aby pozyskać wiedzę, więc i w liceum dla dorosłych nie jest inaczej. Program, który przygotowali pedagodzy jest tak opracowany, aby przerobić go w weekendowe zjazdy, ale też by idealnie przygotował do matury. Pomimo tego, że nie każdy dorosły licealista decyduje się na podejście do egzaminu dojrzałości nauczyciele zachęcają, by jednak próbować. To nic, że nie koniecznie ktoś wybierze się na studia. Matura, to również egzamin wiedzy, którą warto sprawdzić. Jeśli okaże się zdana wcale nie trzeba wybierać studiów, a iść do lepiej płatnej pacy. Niemniej studia mogą nam się zamarzyć nawet za kilka lat. W związku z powyższym nie istotne czy teraz pracujesz. Nie musisz rezygnować z etatu, aby podjąć naukę w liceum i zdobyć średnie wykształcenie.

Ostatnio zmienianyczwartek, 12 maj 2016 10:14

-1°C

Olsztyn

Przejrzyście

Wilgotność: 67%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 24 Mar 2016 6°C -1°C
  • 25 Mar 2016 7°C 2°C
Banner 468 x 60 px